Groszmal

Pic 1

Witam

na stronie Ludowego Klubu Sportowego "Groszmal" Opole, którego początki sięgają 1994 roku.
Aktualnie w klubie trenują młodzicy oraz seniorzy, grający w ligach podokręgu opolskiego PZPN. Ponadto jest jeszcze sekcja Smoczych Łodzi oraz sekcja Skata, a na płycie boiska mają zajęcia Oldboje.

Groszmal jest jedynym amatorskim klubem w Opolu posiadającym wspaniały stadion, który jest oczkiem w głowie zarówno działaczy jak i zawodników.Smocze Łodzie

Od czerwca 2019 roku nasz Klub wzbogacił się o jedną sekcję a mianowicie Smoczych Łodzi, która do tej pory występowała samodzielnie jako Groszowice. Wprawdzie nie posiadamy jeszcze łodzi ale zawodnicy korzystają ze sprzętu wypożyczanego i startują w zawodach z ogromnym powodzeniem.

15 czerwca 2019 na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu odbył się Tumski Cup. Osada Groszmal Groszowice zdobyła Puchar Prezydenta Wrocławia, zajmując I miejsce w kategorii Open podczas Wrocławskich Wyścigów na Smoczych Łodziach. Nasza osada w kategorii Open startowała w składzie: Henryk Grala, Piotr Kapuściński, Jakub Kapuściński, Adam Wierzbicki, Grzegorz Wierzimok, Dariusz Andrzejczak, Krzysztof Swiło, Marek Wolny, Mateusz Szkudlarek, Mateusz Sommer, Anna Grala.


W kategorii mikst osada z Opola zajęła czwarte miejsce a startowała w następującym składzie: Henryk Grala, Piotr Kapuściński, Jakub Kapuściński, Marek Wolny, Dariusz Andrzejczak, Mateusz Sommer, Magdalena Folek, Justyna Kopyłowska, Marzena Wierzimok, Katarzyna Lenart, Anna Grala.


22 czerwca 2019 roku osada Groszmalu obroniła, zdobyty rok wcześniej, Puchar Komandora Portu Jachtowego Krapkowice, zajmując I miejsce podczas Wyścigów Smoczych Łodzi na Rzece Odrze. Nie obyło się bez sytuacji emocjonujących, mających wpływ na końcowy wynik. Otóż sternik konkurencyjnej osady "Statek Widmo" w finale tuż przed metą wypadł za burtę i nasi zgarnęli puchar. Nasza osada startowała w następującym składzie: Henryk Grala, Piotr Kapuściński, Jakub Kapuściński, Adam Wierzbicki, Mirosław Danowski, Stanisław Rosikoń, Marek Wolny, Daniel Wolny, Dariusz Andrzejczak, Daniel Wójcik, Anna Grala, Mariusz Stotko - sternik.


30 czerwca 2019 roku podczas zorganizowanego przez Groszmal Festynu Sportowo-Rekreacyjnego na stadionie przy ul. Brzegowej, zwycięska drużyna Smoczych Łodzi przyszła zaprezentować zdobyte puchary. Kolejne w ich kolekcji. Przypuszczam, że nagród czy pucharów byłoby więcej ale sezon na wyścigi Smoczych Łodzi trwa bardzo krótko.

Życzę w przyszłości równie udanych sezonów jak dotychczas.W dniu 27 września 2020 roku podczas Otwartych Mistrzostw Opola Smoczych Łodzi ekipa Groszmalu zajęła drugie miejsce zdobywając srebrne medale.19 sierpnia to już kolejny czwartek kiedy to Oldboje Groszmalu trenują na Smoczej Łodzi. Wprawdzie nie wszystko wychodzi jeszcze idealnie, co widać w albumie na zdjęciach poklatkowych, lecz pod czujnym okiem Henryka Grali załoga jest coraz bardziej zgrana. A chcą to pokazać podczas regat na Odrze w dniu 29 sierpnia.


oldboje (105 kB)

Trening na zdjęciach Wiesława Długosza. Album.W niedzielę 29 sierpnia od godz. 13.00 Groszowice żyły Regatami Smoczych Łodzi, które zdominowały festyn pn. Zakończenie wakacji z Groszmalem. W imprezie startowało pięć załóg w kategorii Mikst oraz sześć załóg w kategorii Open. Ponadto odbył się bieg specjalny rozgrywany pomiędzy załogami samorządowców z v-ce prezydentem miasta oraz dyrektorem Zakładu Komunalnego na czele a członkami Zarządu Dzielnicy nr 7. Wygrała załoga samorządowców.
Wyniki w Kategorii Open:
1. Feniks Opole
2. Groszmal Opole
3. Cyklofan Opole
4. Morsy Aktywni Opole
5. Młodzicy Groszowice
6. Meander Chałupki
Wyniki w Kategorii Mikst:
1. Snickers Groszowice
2. Batony Groszowice
3. Morsy Aktywni Opole
4. Grudzice
5. Meander Chałupki
W tym miejscu należą się ogromne podziękowania dla Henryka Grali za wspaniałą organizację imprezy.

smoki (92 kB)

Galeria zdjęć Wiesława Długosza.


Zamknij okno