Groszmal

Pic 1

Witam

na stronie Ludowego Klubu Sportowego "Groszmal" Opole, którego początki sięgają 1994 roku.
Aktualnie w klubie trenują młodzicy oraz seniorzy, grający w ligach podokręgu opolskiego PZPN. Ponadto jest jeszcze sekcja Smoczych Łodzi oraz sekcja Skata, a na płycie boiska mają zajęcia Oldboje.

Groszmal jest jedynym amatorskim klubem w Opolu posiadającym wspaniały stadion, który jest oczkiem w głowie zarówno działaczy jak i zawodników.Oldboje

oldboje (55 kB)

Z inicjatywy Huberta Wolnego na naszym stadionie dwa razy w tygodniu tj. w poniedziałki i czwartki zaczęli się zbierać "starsi" panowie, którzy chcieli dla zdrowia rozruszać jeszcze swoje kości. Inicjatywa chwyciła i faktycznie dwa razy w tygodniu kilku a później już kilkunastu "starszych" panów systematycznie grało w piłkę nożną. W czwartki dołączali do nich córka Stefana Moczko (grająca siatkarka) wraz ze swoim chłopakiem. Czyż nie ma lepszego czynnego wypoczynku jak godzinne "uganianie" się za piłką?

Galeria zdjęć z czwartkowej gry oldbojów w dniu 25 sierpnia 2016 roku.

Galeria zdjęć z czwartkowej gry w dniu 22 września 2016 roku.

W dniu 29 września 2016 roku podczas czwartkowej gry oldbojów zrobiono krótką przerwę podczas której Hubertowi Wolny w dowód uznania za wkład w rozwój i popularyzację Piłki Nożnej w Opolu-Groszowicach wręczono wspaniały puchar oraz białą koszulkę z orzełkiem i numerem 16 na plecach, takim samym z jakim gra jego wnuk Dawid w OKS Odra Opole. Uroczystość ta odbyła się z okazji jego 78 rocznicy urodzin. Wnuk Józefa Okosa zagrał na akordeonie sto lat a wszyscy zebrani na boisku odśpiewaliśmy tę pieśń. Hubert Wolny na krześle został uniesiony w górę. Potem kontynuowano dalszą grę. Po jej zakończeniu w budynku klubowym przy kiełbasce z grilla oraz kieliszku dobrej wódki wspominano historię samej piłki nożnej w Groszowicach a także historię Groszmalu.
Galeria zdjęć


Galeria zdjęć z poniedziałkowej gry w dniu 19 czerwca 2017 roku.


W dniu 29 września 2021 roku po kilku treningach załoga oldbojów wystartowała w Regatach Smoczych Łodzi, które zostały zorganizowane w trakcie festynu "Zakończenie wakacji z Groszmalem". Pomimo iż załoga startowała w kategorii Open, nie zajęła ostatniego miejsca, co było dużym sukcesem.

smoki (92 kB)

Galerię zdjęć Wiesława Długosza z tych regat można zobaczyć pod tym adresem.

Zamknij okno