Olbrzym się obudził ...

W dniu 28 listopada 2010 roku o godz. 18. 00 Koło Mniejszości Niemieckiej w Groszowicach w przecudnych wnętrzach Villa Park zorganizowało pokaz filmu - niespodzianki, a w drugiej części recital Żanety Plotnik. Na imprezę przyszło kilkadziesiąt osób w różnym wieku, po pobraniu wcześniej biletów wstępu. Film pt. Full Metall Village ukazał nam senną wieś w niemieckim Holsztynie, która raz do roku mobilizuje się przygotowując największy na świecie zlot havy metalowców, w którym uczestniczy około 60 tys. osób. Impreza trwa kilka dni a potem ... odbywa się społeczne sprzątanie kilkudziesięciu hektarów łąk. Po filmie nastąpiła kilkunastominutowa przerwa na kawę lub herbatę i ciasto. A po niej w sali obok dała recital uczestniczka ostatniego festiwalu opolskiego Żaneta Plotnik. Kilkanaście wspaniale zaśpiewanych piosenek mocnym i melodyjnym ale charakterystycznym głosem, przeważnie z repertuaru filmowego tak bardzo spodobało się zgromadzonej publiczności, że wykonawczyni dwukrotnie bisowała.
Był to niezapomniany wieczór. Oby takich imprez odbywało się więcej.
Imprezę otworzyła a także zamknęła Anita Foit - opiekun projektu finansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnęrznych Republiki Federalnej Niemiec ( Bundesministerium des Innern)
Przepraszam za trochę złośliwy tytuł, ale faktem jest, że bardzo długo czekaliśmy w Groszowicach na imprezę zorganizowaną przez Mniejszość Niemiecką. Jest zrozumiałe, że takie imprezy kosztują lecz jakby były organizowane częściej i to mniejszym nakładem kosztów, mieszkańcy byliby bardzo zadowoleni.


   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   Zamknij okno